Saulės sistema

Urano mėnuliai

Urano mėnuliai


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Urano danguje nėra ryškių planetų. Urano palydovai jie būtų vieninteliai žibintai, kuriuos pamatytume iš planetos paviršiaus.

Saturnas, artimiausias, atrodo kaip blyški žvaigždė. Žinoma: planetos Saturnas Jis yra taip toli nuo Urano, kaip ir nuo Žemės, taip pat yra Saulės kryptimi.

Tačiau yra penki objektai, kurie šviečia labiau nei Saturnas. Tai didelis penketukas Urano mėnuliai: Titania, Miranda, Ariel, Umbriel ir Oberon.

Be to, Uranas turi dar 10 palydovų, kurių skersmuo mažesnis nei 170 km, kurie sukasi netoli planetos 25 000–60 000 km atstumu nuo paviršiaus. Naujausi atradimai (2004 m. Rugpjūčio mėn.) Atskleidė kitų mažų palydovų, kurių iš viso yra 27, buvimą.

Urano palydovai Spindulys (km)Atstumas (km)
Kordelija1349,750
Ophelia1653,760
Bianca2259,160
Crésida3361,770
Dedemona2962,660
Džuljeta4264,360 V
Porcija5566,100
Rosalinda2769,930
Belinda3475,260
Porcija6666,097
Ritulys8186,010
Sicorax9512,179,000
Miranda235.8129,780
Arielis578.9191,240
Umbrielis584.7265,970
Titanija788.9435,840
Oberonas761.4582,600

Titanija: Tai yra didžiausias Mėnulis Urane, kurio skersmuo yra 1 580 km. Jį dengia maži krateriai ir labai šiurkščios uolienos, kurių trūkumai rodo, kad vidinės jėgos suformavo jo paviršių.

„Titania“ orbita praeina 436 000 km nuo Urano centro. Eikite aplink planetą kas 8 dienas ir 17 valandų.

Oberonas: Jam būdingas ledinis paviršius, padengtas krateriais, kurių kai kurie yra nemaža. Kai kuriose vietose jis atspindi ryškius atspindžius, kaip ir Callisto, Jupiterio mėnulis.

Jo skersmuo yra 1 523 km, o aplink Uraną jis sukasi vidutiniškai 582 600 km atstumu per 13 dienų ir 11 valandų.

◄ AnkstesnisKitas ►
Urano planetaNeptūno planeta: mėlyna, tolima ir vėjuota


Vaizdo įrašas: 74 LT Mielos išvaizdos būtybės, demonas iš krikšto, Uranas (Gruodis 2022).